Wykorzystujemy pliki cookies zgodnie z zasadami określonymi w instrukcji korzystania z BIP. W każdej chwili możesz skasować i zablokować cookies w Twojej przeglądarce.
 
Logo BNL
RSS
A A A K
Biuro Nasiennictwa Leśnego

Odszedł Dyrektor Dzialuk

24.09.2018

Z wielką przykrością zawiadamiamy, że w dniu 22 września 2018 r. zmarł nasz pierwszy Dyrektor - założyciel Biura Nasiennictwa Leśnego, Ryszard Dzialuk.

Msza Święta żałobna odbyła się 28 września 2018 r. o godz. 10.00 w kościele pw. Św. Jana z Dukli w Warszawie przy ul. Bernardyńskiej. Po niej nastąpiła uroczystość pogrzebowa na Cmentarzu Parafialnym w Lipkowie.

Mgr inż. Ryszard Dzialuk wykształcenie leśne zdobył na Wydziale Inżynierii Leśnej Akademii Rolniczej w Kijowie. W swojej karierze zawodowej pracował na kierowniczych stanowiskach w wielu jednostkach związanych z polskim leśnictwem. Były to: Ośrodek Transportu Leśnego w Sobieszowie k/ Jeleniej Góry i w Opolu, Związek Zawodowy Pracowników Leśnych i Przemysłu Drzewnego, Ministerstwo Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego, Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe i Biuro Nasiennictwa Leśnego.

Był Naczelnym Dyrektorem Lasów Państwowych w latach 1983-1990, a Dyrektorem Biura Nasiennictwa Leśnego w latach 2004 – 2016.

W swojej pracy był zawsze oddany lasom i pracownikom lasów.

Opublikował: Krzysztof Supruniuk
Publikacja dnia: 24.09.2018

Dokument oglądany razy: 7383
« inne aktualności
bip.gov.pl
mos.gov.pl logo
epuap.gov.pl logo

Biuro Nasiennictwa Leśnego
ul. Rakowiecka 30, 02-528 Warszawa, email: bnl@bnl.gov.pl